Specjalizacje

Doradztwo podatkowe

Z Kancelarią Prawną Verba-Lex współpracuje kilkunastu doradców podatkowych i radców prawnych, świadczących wsparcie dla przedsiębiorców z sektora małych, średnich oraz dużych firm z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Radomia i Warszawy. Świadczmy usługi również dla podmiotów zagranicznych.

Specjalizujemy się w dziedzinie fuzji, przejęć, restrukturyzacji i optymalizacji podatkowych oraz doradztwa w zakresie postępowań podatkowych oraz obsługi kontroli podatkowych. Pracujemy w oparciu o rozwiązania dedykowane dla Klientów korporacyjnych, w szczególności w zakresie restrukturyzacji, optymalizacji podatkowych oraz transakcji fuzji i przejęć. Udzielamy pomocy w sprawach spornych oraz obrony przed fiskusem. Zapewniamy doradztwo podatkowe, pomagając w budowaniu odpowiednich dla danej firmy struktur. Opieramy się przy tym na uzyskiwanych dochodach z różnych źródeł. Współpracujemy przy operacjach zbycia firm oraz innych aktywów, co pozwala ograniczyć koszty i poprawić bezpieczeństwo podatkowe przedsiębiorców.

Prawnicy Verba-Lex oferują doradztwo podatkowe dla przedsiębiorców z różnych branż, w tym: budownictwie i nieruchomościach, transporcie, spedycji i logistyce, motoryzacji oraz finansach. Kancelaria udziela pomocy firmom krajowym i zagranicznym, w tym m.in.:

W przypadku transakcji sprzedaży i kupna udziałów, przedsiębiorstw i aktywów nasze doradztwo podatkowe obejmuje:

Przy planowaniu strategii podatkowej mamy na uwadze zarówno efekty uzyskane w tym procesie, jak i ograniczenia prawne, potencjalne skutki prawne, a także najważniejsze aspekty księgowe. W zakresie optymalizacji strategii podatkowej firmy zapewnić możemy stałą obsługę bądź doraźną pomoc

Na etapie planowania podatkowego uwzględniamy nie tylko efekty podatkowe, ale również skutki i ograniczenia prawne oraz kluczowe aspekty księgowe. W zakresie optymalizacji obciążeń podatkowych, dotyczących zarówno działalności bieżącej, jak i jednorazowych operacji, oferujemy:

W obszarze spraw spornych zapewniamy doradztwo podatkowe na każdym etapie postępowania. Podejmujemy się zaplanowania operacji w sposób optymalny podatkowo oraz ułatwiający obronę stanowiska, w razie koniecznej obrony stanowiska w sytuacji postępowania podatkowego. W tym obszarze nasze działania obejmują działania przygotowujące i wspierające podczas kontroli podatkowej i celnej, w tym między innymi:

Kontakt

Nasi eksperci są do Państwa dyspozycji

Warszawa

ul. Piękna 24/26A lok. 1
00-549 Warszawa

Tel./Fax: +48 22 213 16 10
Tel. kom.: +48 661 839 128

Radom

ul. 11 Listopada 10A
26-609 Radom

Tel./Fax: +48 48 364 69 32
Tel. kom.: +48 798 139 259

Kancelaria Prawna VERBA-LEX Paweł Strzałkowski

NIP: 7962573435
REGON: 141455843

Rachunek bankowy:
Bank BGŻ BNP PARIBAS S.A.
32 2030 0045 1110 0000 0153 4360

Partner Zarządzający - Radca Prawny

Paweł Strzałkowski

Tel. kom.: +48 785 188 831

E-mail: pawel.strzalkowski@verba-lex.pl

W związku z faktem, że znaczny zakres usług świadczymy poza biurami Kancelarii, serdecznie prosimy o uprzednie ustalanie terminu konsultacji prawnych telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.