Zespół

Tomasz Szarek

Radca Prawny

Radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie oraz studiów podyplomowych z zakresu Podatków i Prawa Podatkowego oraz Prawa Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego; w ostatniej dziedzinie także uczestnik studiów doktoranckich.

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej w spółce Huta Andrzej S.A. z siedzibą w Zawadzkiem  w  latach: 1997 i 1998. Współzałożyciel, członek oraz pełnomocnik procesowy Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Trwać w Nadziei”. Prowadził szkolenia z zakresu prawa konsumenckiego  oraz ochrony danych osobowych dla pracowników Autoryzowanych Stacji Dealerskich Toyoty i Lexusa oraz Toyoty Motor  Poland Company Limited sp. z o.o.

Większość zawodowego życia (ponad 16 lat) poświęcił pracy w charakterze prawnika wewnętrznego (in-house lawyer) w centrali Toyoty w Polsce – Toyota Motor Poland Company  Limited sp. z o.o. Zdobył  tam bogate doświadczenie w wielu dziedzinach prawa oraz poznał specyfikę działania tej korporacji i branży motoryzacyjnej w wymiarze krajowym, europejskim oraz światowym. Prawne aspekty funkcjonowania tej branży nie mają więc przed nim tajemnic.

Od 2015 r. zamuje stanowisko głównego radcy prawnego w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie. 

Swoją wszechstronność zawdzięcza również pracy w Ministerstwie Skarbu Państwa (Departament Prywatyzacji Spółek i Restrukturyzacji), gdzie zajmował się obsługą prawną restrukturyzacyjnego programu pomocowego Banku Światowego – EFSAL (Economical and Financial Support Adjustment Loan).

Zajmował się także przygotowaniem uchwał Rady Ministrów dotyczących udzielenia wsparcia finansowego restrukturyzowanym spółkom i przedsiębiorstwom państwowym.

Specjalizuje się w prawie pracy, prawie handlowym i gospodarczym, prawie autorskim, prawie ochrony danych osobowych, prawie nieruchomości oraz prawie finansowym. Jego zainteresowania zawodowe obejmują także prawo konkurencji i prawo konsumenckie.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obsłudze firm z branży motoryzacyjnej, transportu, spedycji i logistyki, przemysłu, FMCG, budownictwa i nieruchomości oraz finansów i ubezpieczeń działających na terenie Polski, UE i poza UE.

Doradza Klientom w profesjonalnym obrocie handlowym, a także opiniuje i przygotowuje umowy handlowe i cywilnoprawne, w szczególności z zakresu prawa autorskiego, barterowych i sponsorskich, reprezentuje przedsiębiorców w negocjacjach.

Z powodzeniem reprezentuje Klientów przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi (Sąd Najwyższy, Naczelny Sąd Administracyjny, Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie).

Włada biegle językiem angielskim, w tym angielskim prawniczym (Legal English), w stopniu zaawansowanym.

Kontakt

Nasi eksperci są do Państwa dyspozycji

Warszawa

ul. Piękna 24/26A lok. 1
00-549 Warszawa

Tel./Fax: +48 22 213 16 10
Tel. kom.: +48 661 839 128

Radom

ul. 11 Listopada 10A
26-609 Radom

Tel./Fax: +48 48 364 69 32
Tel. kom.: +48 798 139 259

Kancelaria Prawna VERBA-LEX Paweł Strzałkowski

NIP: 7962573435
REGON: 141455843

Rachunek bankowy:
Bank BGŻ BNP PARIBAS S.A.
32 2030 0045 1110 0000 0153 4360

Partner zarządzający

Paweł Strzałkowski

Tel. kom.: +48 785 188 831

E-mail: pawel.strzalkowski@verba-lex.pl

W związku z faktem, że znaczny zakres usług świadczymy poza biurami Kancelarii, serdecznie prosimy o uprzednie ustalanie terminu konsultacji prawnych telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.