KIRP
Język polski English language

Blog

Jak ustalić kontakty z dzieckiem?

Ustalenie kontaktów z dzieckiem następuje po przeprowadzeniu postępowania sądowego. Niezbędnym elementem jest precyzyjne wskazanie miejsca, czasu i częstotliwości pobytu z dzieckiem. Należy także określić, czy chodzi nam o odwiedziny dziecka w miejscu jego stałego pobytu, czy może o spotkania z dzieckiem, czy też o zabieranie dziecka poza miejsce stałego pobytu.

Przykładowo można określić w ten sposób, że rodzić będzie miał prawo odwiedzać dziecko, np. w miejscu jego pobytu w każdy piątek w godzinach od 17:00 do 19:00 albo np. zabierać dziecko poza miejsce jego stałego pobytu w każdy I i IV weekend miesiąca od godziny 15:00 do 19:00, bądź rozszerzyć prawo rodzica do możliwości noclegów dziecka u niego, np. co drugi weekend od piątku wieczora do niedzieli. Sąd po przeprowadzeniu postępowania w sprawie, biorąc pod uwagę istotne okoliczności, takie jak: wiek dziecka, predyspozycję opiekuńcze rodzica, uczestnictwo w jego życiu, jak również wydane w sprawie opinie przez biegłych, ustali kontakty rodzica z dzieckiem.

Kontakt

Nasi eksperci są do Państwa dyspozycji

W związku z faktem, że znaczny zakres usług świadczymy poza biurami Kancelarii, serdecznie prosimy o uprzednie ustalanie terminu konsultacji prawnych telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.