KIRP
Język polski English language

Specjalizacje

Ochrona danych osobowych

Regulacje prawne dotyczące tworzenia oraz posługiwania się danymi osobowymi określają rodzaj postępowania zarówno ze zbiorami, jak i z pojedynczymi danymi. Ochrona danych osobowych ma na celu określenie, w jaki sposób powinno być realizowane gromadzenie i wykorzystywanie ich, aby nie naruszyć prawa do prywatności oraz móc realizować cele administracyjne z udziałem „wrażliwych” informacji.

Kancelaria VERBA-LEX udziela wsparcia osobom prywatnym oraz podmiotom dysponującym i przetwarzającym informacje zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Radcy prawni i Adwokaci Kancelarii VERBA-LEX udzielają wsparcia w odpowiednim zabezpieczaniu danych osobowych i dokumentacji, które zawierają takie informacje. Dbamy o wprowadzenie rozwiązań, które będą w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, a także przeprowadzamy szkolenia dotyczące ochrony danych osobowych. Kursy mają na celu przygotowanie wyznaczonej grupy pracowników do odpowiedniego traktowania i zabezpieczania informacji dotyczących pracowników, Klientów, partnerów biznesowych.

Kontakt

Nasi eksperci są do Państwa dyspozycji

W związku z faktem, że znaczny zakres usług świadczymy poza biurami Kancelarii, serdecznie prosimy o uprzednie ustalanie terminu konsultacji prawnych telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.