KIRP
Język polski English language

Zespół

Tomasz Szarek

Radca Prawny

Wieloletni szkoleniowiec z zakresu prawa konsumenckiego oraz ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji (m.in. dla pracowników Autoryzowanych Stacji Dealerskich Toyoty i Lexusa oraz Toyoty Motor Poland Company Limited sp. z o.o.).

W latach 1997 i 1998 pełnił funkcję Wiceprzewodnicząego Rady Nadzorczej w spółce Huta Andrzej S.A.

Współzałożyciel, członek oraz pełnomocnik procesowy Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Trwać w Nadziei”.

Większość zawodowego życia (blisko 16 lat) poświęcił pracy w charakterze prawnika wewnętrznego (in-house lawyer) w centrali Toyoty w Polsce – Toyota Motor Poland Company Limited sp. z o.o. Zdobył tam bogate doświadczenie w wielu dziedzinach prawa oraz poznał specyfikę działania tej korporacji i branży motoryzacyjnej w wymiarze krajowym, europejskim oraz światowym. Prawne aspekty funkcjonowania tej branży nie mają więc przed nim tajemnic.

Od 2015 r. zamuje stanowisko głównego radcy prawnego w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie.

Swoją wszechstronność zawdzięcza również pracy w Ministerstwie Skarbu Państwa (Departament Prywatyzacji Spółek i Restrukturyzacji), gdzie zajmował się obsługą prawną restrukturyzacyjnego programu pomocowego Banku Światowego – EFSAL (Economical and Financial Support Adjustment Loan).

Zajmował się także przygotowaniem uchwał Rady Ministrów dotyczących udzielenia wsparcia finansowego restrukturyzowanym spółkom i przedsiębiorstwom państwowym.

Doradza Klientom w profesjonalnym obrocie handlowym, a także opiniuje i przygotowuje umowy handlowe i cywilnoprawne, w szczególności z zakresu prawa autorskiego, barterowych i sponsorskich, reprezentuje przedsiębiorców w negocjacjach.

Doradza również w zakresie stosowania przepisów o ochronie danych osobowych oraz prowadzi w tym obszarze szkolenia. Posiada znaczące doświadczenie we współpracy z międzynarodowymi grupami kapitałowymi, gdzie odpowiada za ochronę prawną obszaru związanego z szeroko pojętym bezpieczeństwem informacji. W tym zakresie współpracuje także z instytuacjami finansowymi oraz firmami motoryzacyjnymi, dla których opracowuje i wdraża wewnętrzne procedury oraz przygotowuje opinie prawne.

Z powodzeniem reprezentuje Klientów przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi (Sąd Najwyższy, Naczelny Sąd Administracyjny, Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie).

Włada biegle językiem angielskim, w tym angielskim prawniczym (Legal English), w stopniu zaawansowanym.

Kontakt

Nasi eksperci są do Państwa dyspozycji

W związku z faktem, że znaczny zakres usług świadczymy poza biurami Kancelarii, serdecznie prosimy o uprzednie ustalanie terminu konsultacji prawnych telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.