KIRP
Język polski English language

Specjalizacje

Outsourcing ABI (Administratora Bezpieczeństwa Informacji), przyszłego Inspektora Ochrony Danych

Usługa zewnętrznego Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI), to przejęcie przez Kancelarię wszystkich obowiązków ABI wynikających z przepisów o Ochronie Danych Osobowych wraz z wpisaniem Administratora Bezpieczeństwa Informacji do rejestru prowadzonego przez Generalnego Inspektora Danych Osobowych (GIODO).

Eksperci Kancelarii zapewnią realizację przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych zgodnie z wymaganiami znowelizowanej Ustawy o ochronie danych osobowych.

Outsourcing ABI to realizacja obszarów wynikających Ustawy o ochronie danych osobowych i zadań nałożonych na Administratora Bezpieczeństwa Informacji takich jak: plan sprawdzeń, sprawozdania z przeprowadzonych kontroli, nadzorowanie opracowania i aktualizowania dokumentacji, szkolenia dla osób upoważnionych oraz prowadzenie jawnego rejestru zbiorów danych, a także docelowo pełnienie funkcji Inspektora Ochrony Danych.

Zakres usługi:

Mając na uwadze konieczność wdrożenia przez Organizacje wymagań Unijnego Rozporządzenia dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) docelowo Administrator Bezpieczeństwa Informacji zostanie przekształcony w Inspektora Ochrony Danych.

Korzyści z outsourcingu ABI/IOD:

Czy outsourcing ABI jest konieczny?

Nie. Jest to decyzja dobrowolna każdej firmy oraz instytucji. Zalety, jakie posiada ta forma realizacji zobowiązań wobec GIODO, sprawiają, że coraz więcej podmiotów decyduje się z niej skorzystać, mając na uwadze zabezpieczenie danych osobowych. Ochrona tych danych jest bardzo ważnym elementem funkcjonowania obecnych przedsiębiorców oraz instytucji państwowych i publicznych, gdyż nieodpowiednie zabezpieczenie danych jest karane grzywną, karą ograniczenia lub pozbawienia wolności. Ponadto, gdy osoby, na skutek nieprawidłowego zabezpieczenia danych osobowych, doznają krzywdy mogą dochodzić swoich praw na drodze postępowania cywilnego. Takie sytuacje uderzają nie tylko w finanse firmy, ale również w jej wizerunek. Wyciek danych obniża wiarygodność firmy bądź instytucji i może być początkiem afery medialnej.

Przedsiębiorcy oraz instytucje zainteresowane outsourcingiem ABI/IOD mogą skontaktować się z Kancelarią VERBA-LEX drogą mailową i telefoniczną bądź osobiście w siedzibie w Warszawie lub Radomiu. Wyjaśnimy szczegółowo, w jaki sposób będzie wyglądała współpraca z Państwa firmą.

Wynagrodzenie za pełnienie funkcji Administratora Bezpieczeństwa Informacji/Inspektora Ochrony Danych — od 700,00 zł netto/mc

Uprzejmie informujemy, iż wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od wielkości firmy i rodzaju prowadzonej przez nią działalności gospodarczej.


Dowiedz się więcej

Administrator Bezpieczeństwa Informacji a Inspektor Ochrony Danych – co się zmieni?

Zgodnie z obecną Ustawą o Ochronie Danych Osobowych, Administratorzy Danych otrzymali możliwość wyboru, czy chcą powołać w swojej Organizacji ABI, czy też nie. Od tego, którą z opcji wybrali zależało, jakie obowiązki będą musieli wypełniać.

Kontakt

Nasi eksperci są do Państwa dyspozycji

Warszawa

ul. Piękna 24/26A lok. 1
00-549 Warszawa

Tel.: +48 22 213 16 10

Radom

ul. 11 Listopada 10A
26-609 Radom

Tel. kom.: +48 503 435 188

Kancelaria Prawna VERBA-LEX Paweł Strzałkowski

NIP: 7962573435
REGON: 141455843

Rachunek bankowy:
Bank BGŻ BNP PARIBAS S.A.
32 2030 0045 1110 0000 0153 4360

Partner Zarządzający - Radca Prawny

Paweł Strzałkowski

Tel. kom.: +48 785 188 831

E-mail: pawel.strzalkowski@verba-lex.pl

W związku z faktem, że znaczny zakres usług świadczymy poza biurami Kancelarii, serdecznie prosimy o uprzednie ustalanie terminu konsultacji prawnych telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.